Skoro zastanawiasz się nad tym jak zbudować zaplecze SEO, to na pewno doskonale wiesz już czym jest pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych. Z tego też względu nie zmierzamy przedstawiać Ci podstawowych informacji na temat tego czym jest pozycjonowanie oraz na czym ono polega. Przejdziemy do rzeczy i od razu przedstawimy Ci zakres działań, które wykonać powinieneś w czasie budowy zaplecza SEO. Zachęcamy więc do lektury.

Zaplanuj plan swoich działań

Na początku powinieneś przeanalizować swoją branżę, zbadać swoją konkurencję i zastanowić się nad tym jak wielkie zaplecze pozycjonerskie jest Ci potrzebne. Na podstawie zdobytych informacji łatwo dojdziesz do wielu wniosków, które pozwolą Ci zaplanować schemat oraz wielkość budowanego zaplecza. W przypadku jednych branż może okazać się, że wystarczy, że zrobisz 10 stron zapleczowych. W innych natomiast przypadkach może być tak, że Twoje zaplecze SEO będzie musiało być o wiele większe.

Zacznij budowę zaplecza SEO

Wiedząc już jak duże zaplecze SEO chcesz zbudować musisz pomyśleć nad tym jak je ciekawie i optymalnie rozłożyć. Zaleca się tutaj budowę stron zapleczowych w oparciu o darmowe platformy blogowe, serwisy oferujące darmowe subdomeny i darmowy serwer, a także własne strony internetowe, na własnych domenach postawionych najlepiej na hostingu SEO. Przykładowa forma zaplecza SEO wyglądać może następująco:

  • 10 stron na darmowych platformach blogowych
  • 8 stron na darmowych hostingach z darmowymi subdomenami
  • 6 stron na własnych domenach i na hostingu SEO

Wśród wymienionych powyżej stron zapleczowych postawić możesz kilka blogów, kilka serwisów opiniotwórczych, kilka katalogów, a także kilka stron typowo ofertowych, które oprócz tego, że stanowić będą zaplecze pozycjonerskie, to będą też przedstawiły Twoją ofertę dając możliwość jej automatycznej sprzedaży.

Budując strony zapleczowe pamiętaj o tym, aby dbać o ich wartość. Staraj się zamieszczać na nich tylko wartościowe i w pełni unikalne artykuły, które mogą cieszyć się popularnością wśród internautów. Tylko wtedy, gdy na Twoim zapleczu jest wartościowa treść jest ono w pełni użyteczne. Pamiętaj o tym!

Wybierz hosting SEO

Jeśli chodzi o serwer do zaplecza SEO, to zdecydowanie polecamy zakup hostingu SEO. W Internecie znaleźć można ciekawe oferty nawet do 100zł rocznie. Inną opcją, być może nawet ciekawszą jest zakup kilku serwerów. Kwestia ta jednaj jest nieco droższa i nie zawsze potrzebna. Chociaż zawsze to większe zróżnicowanie chociażby w adresach DNS stron zapleczowych.

Jak linkować w zapleczu SEO?

Budując zaplecze SEO na pewno myślałeś o tym, aby wygenerować z niego wartościowe linki prowadzące do Twojej strony internetowej. Zamieszczając je na nim pamiętaj o tym, aby nie robić tego na każdej podstronie serwisu i w każdym udostępnianym na nim artykule. Staraj się również rotować linkami, anchorami i stronami i podstronami, do których linkujesz. Linkuj między sobą również strony zapleczowe, jednak bez żadnego schematu, on może być bowiem łatwo wychwycony.

Pamiętaj też o tym, aby podlinkować swoje strony zapleczowe z wartościowych serwisów internetowych. Bez tego Twoje zaplecze nie nabierze wartości, która może dalej przekazać Twojej pozycjonowanej stronie!

Dlaczego warto budować zaplecze SEO?

Czytając powyższe informacje na pewno powinieneś już zdać sobie sprawę z tego dlaczego warto budować zaplecze do pozycjonowania. Jest to niezwykle mocny i wartościowy fundament, który w dzisiejszych czasach stanowi jedną z najlepszych technik pozycjonowania strony. Mają swoje zaplecze doskonale wiesz jaka jest jego wartość i jak wpłynąć może ono na linkowaną stronę. A w razie jakiegokolwiek niepowiedzenia ze stron tych możesz szybko zrezygnować usuwając je lub pozbywając się z nich linków. Zaplecze SEO to inwestycja warto swojej ceny, o czym przekonasz się decydując się na jego postawienie.

Zleć budowę zaplecza fachowcom

Pamiętaj przy tym, że jeśli nie masz czasu lub ochoty na samodzielną budowę zaplecza SEO, to śmiało zlecić możesz to fachowcom, którzy zbudują je za Ciebie dbając o to, by spełniło ono swoje zadanie w sposób celujący. Wiedz, że mogą zrobić oni to na swój sposób, jak i pod Twoje dyktando wykorzystując stworzony przez Ciebie plan budowy zaplecza SEO! Sprawdź naszą ofertę!