Wyszukiwarka internetowa Google bardzo szybko nam się zmienia. W ostatnim czasie zaobserwowaliśmy modyfikację polegającą na tym, że w wynikach wyszukiwań Google zaczął korzystać z opcji generowania dynamicznie zmieniających się tytułów stron. Czy fakt ten może nam jakoś zaszkodzić?

Co zmieniają dynamicznie generujące się tytuły?

Dotychczas odpowiednia optymalizacja tytułu czy opisu strony potrafiła bardzo korzystnie wpłynąć na pozycjonowanie wybranej strony internetowej. Właściciele stron, a także osoby zajmujące się ich optymalizacją starali się zawszeć w tytule strony słowa kluczowe, na które chcieli ją pozycjonować. Zawsze należało robić to z umiarem, jednak odpowiednie zastosowanie tego chwytu bardzo korzystnie wpływało na SEO.

Dynamiczny tytuł strony w wyszukiwarce Google

Zdefiniowany tytuł w znaczniku TITLE

Jak by to zatem wyglądało, gdyby nagle wyszukiwarka zaczęła generować dynamiczne tytuły dostosowane do zapytania internauty we wszystkich wyświetlanych wynikach? Chyba dość tragicznie. Należy jednak zwrócić uwagę, że nie wszystkie strony są tak hojnie przez Google obdarowywane i nie każdej z nich udaje się pozyskać dynamicznie tworzony tytuł dostosowany do wpisanego w wyszukiwarce zapytania.

Skąd biorą się dynamicznie generowane tytuły stron?

Wielu ludzi się nad tym zastanawia. Z naszych obserwacji wynika, że tytuł danej strony wyświetlany w wynikach wyszukiwań może się dynamicznie zmienić wówczas, gdy wpisane zapytanie podobne jest do nagłówka h1 znajdującego się na stronie. Najlepiej jednak jeśli sam to przetestujesz, a następnie mądrze wykorzystasz 🙂