Wielu ludzi pragnie spróbować swoich sił w zakresie tworzenia stron internetowych opartych o system CMS WordPress. Niewielu z nich zdaje sobie jednak sprawę z tego, że można spróbować zrobić to bez jakiejkolwiek znajomości CSS, PHP czy HTML. Dlaczego? A no dlatego, że na rynku udostępniono nam narzędzia pozwalające na automatyczne tworzenie szablonów do WordPressa. Dziś chcę Cię z nimi zapoznać.

Poznaj generatory szablonów WordPress

Istota generatorów szablonów do WordPressa polega na tym, aby maksymalnie uprościć cały proces tworzenia motywu. Efektem użycia tego typu narzędzi jest to, że szablon stworzyć można praktycznie po prostu układając go z kolejnych elementów, klocków, niczym puzzle. Rozwiązanie to jest bardzo ciekawe, a co ważne pozwala na tworzenie na prawdę ciekawych stron internetowych.

TemplateToaster – sam zbuduj szablon WP!

Kolejna desktopowa aplikacja pozwalająca na samodzielne tworzenie szablonów WordPress. TemplateToaster, bo o nim mowa, to program, który również udostępniany jest odpłatnie. Można jednak ściągnąć ze strony producenta wersję trial, dzięki której spokojnie zapoznać można się z całą aplikacją. TemplateToaster jest programem podobnym do Artisteer. Zarządza się nim podobnie jak Officem czy Wordem, przez co żaden z nas nie powinien mieć z tym problemu. Templatki tworzone w tym programie wykorzystują najnowsze technologie i są responsywne. Co ważne, w tym przypadku mamy wiele ciekawych szablonów, które na prawdę są atrakcyjne i wpadają w oko. Jest w czym wybierać, a koszt takiej inwestycji może się bardzo szybko zwrócić. To również opcja, z która powinieneś się zapoznać, jeśli chcesz zacząć samodzielnie tworzyć szablony bez znajomości HTML czy CSS. Poznaj TemplateToaster. Poniżej kilka przykładowych szablonów z TemplateToaster. POZNAJ TEMPLATETOASTER!

Szablon z TemplateToasterSzablon z TemplateToaster

Artisteer – generator szablonów stron

Pierwszy program do tworzenia szablonów do WordPress, który chce opisać to Artisteer. Jest to narzędzie płatne, które można jednak całkiem darmowo przetestować, ściągając je ze strony internetowej producenta. Program ten to aplikacja, którą instaluje się na swoim komputerze. Ma ona wbudowaną bazę startowych szablonów, które można dowolnie edytować, zmieniać i dopasowywać do własnych potrzeb. Program generuje szablony responsywne, czyli dostosowane do urządzeń mobilnych. Program sprzedawany jest w dwóch wersjach w cenie 148 i 369zł.

WordPress Theme Generator

Jak sama nazwa wskazuje jest to też narzędzie do generowania szablonów WordPress. Różni się od od wcześniejszego programu tym, że działa ono online. Narzędzie jest płatne, jednak pozwala na bardzo wiele. Również tworzy szablony responsywne. Przy tworzeniu szablonu mamy do wyboru wiele opcji, które pozwalają na stworzenie strony o konkretnych cechach. Bardzo ciekawe narzędzie. Zachęcam do zapoznania się z nim – zobacz.

Pamiętaj też o tym, że korzystać można również z rozbudowanych szablonów sprzedawanych na themeforest, takich jak chociażby betheme, na którym zbudowany został męski blog ojca MlodyTata.pl.