Chcesz zacząć działać w Internecie i podjąłeś decyzję o założeniu własnego bloga? To bardzo dobry pierwszy krok, a w tym wpisie przedstawimy Ci informacje na temat tego jak i gdzie założyć bloga. Wierzymy, że dzięki temu przyswoisz informacje, dzięki którym będziesz mógł zacząć prowadzić własnego bloga o dowolnie wybranej przez Ciebie tematyce.

Co potrzebuje do założenia darmowego bloga?

Do założenia darmowego bloga internetowego nie jest potrzebnych wiele narzędzi. Wystarczy, że poznasz darmowe platformy blogowe i założysz sobie maila. W dzisiejszych czasach każdy z nas posiada własny adres internetowy, przez co kwestia ta dla nikogo nie stanowi trudności. Jeśli natomiast nie masz maila, to sugerujemy, abyś założył czy to na o2.pl czy też na gmail.com.

Gdzie założyć bloga za darmo?

W Sieci istnieje wiele serwisów funkcjonujących jako darmowe platformy blogowe. Pozwalają one na darmowe założenie i prowadzenie bloga. Część z tychże platform w ramach rekompensaty pozwala sobie na umieszczanie reklam na blogach swoich użytkowników, część natomiast tego nie robi. Z najpopularniejszych darmowych platform blogowych wyróżnić należy:

– wordpress.com

– blox.pl

– bloog.pl

– blog.pl

– blogger.com

Jak założyć bezpłatnego bloga?

W wymienionych powyżej serwisach bez trudu założyć możesz sobie prywatne konto, podając przy tym adres subdomeny, pod którym widoczna ma być Twoja blogowa strona internetowa. Osobiście doradzamy zakładanie blogów w serwisach, które działają w oparciu o skrypt WordPress. Jest on niezwykle łatwy w zarządzaniu, co z pewnością umili Ci prowadzenie bloga. Pamiętaj przy tym, że bloga założyć możesz również wewnątrz swojej strony internetowej lub też w serwisach oferujących darmowe subdomeny i darmowy hosting. Niezwykle ważne jest zwłaszcza tworzenie bloga w ramach strony firmowej, co pozytywnie wpływa na prowadzenie strony i jej widoczność w wyszukiwarce.