Wybrałeś sobie wymarzoną domenę internetową, ale jest już ona zarejestrowana? Pamiętaj, że to nic straconego. Zawsze możesz bowiem liczyć na to, że obecny jej właściciel zdecyduje się na jej sprzedaż. Dziś podpowiemy Ci jak kupić domenę internetową. Liczymy na to, że nasze porady pomogą. Jeśli nie, to zawsze możesz nam zlecić pomoc w zakresie zakupu domeny.

Jak odkupić domenę?

Aby odkupić domenę internetową trzeba najpierw sprawdzić czy przypadkiem nie jest ona wystawiona na sprzedaż. W Polsce dwoma najbardziej popularnymi serwisami internetowymi oferującymi możliwość handlu domenami są: Aftermarket.pl oraz Premium.pl. Możesz przejrzeć tamtejsze oferty, być może znajdziesz to co Cię interesuje.

Namierz właściciela domeny

Jeśli nie znalazłeś interesującej Cię domeny na aukcjach, to teraz czeka Cię trudniejsze zadanie. Wykorzystując stronę internetową whois.domaintools.com sprawdzić musisz kto jest właścicielem domeny. Jeśli jest nim firma, to łatwo uzyskasz informacje kontaktowe i będziesz mógł złożyć jej ofertę zakupu domeny. Jeśli natomiast dane będą ukryte, to właścicielem najprawdopodobniej jest osoba fizyczna. Wówczas musisz napisać do rejestratora domeny z prośbą o przekazanie informacji właścicielowi domeny. W informacji tej piszesz, że jesteś zainteresowany zakupem, proponujesz cenę i czekasz – być może Twoja oferta będzie na tyle interesująca, że obecny właściciel zdecyduję się na sprzedaż swojej domeny!

O wiele prościej jest oczywiście wówczas, gdy pod interesującą Cię domeną internetową funkcjonuje jakiś serwis www. Wówczas wystarczy po prostu odnaleźć na nim dane kontaktowe do właściciela i zapytać o możliwość sprzedaży domeny. Uwierz, że dobra propozycja może przekonać każdego do oddania serwisu 😉