W ostatnich dniach spotkałem się ze sporym problemem, którym było postawienie dość rozbudowanego katalogu stron internetowych opartego o system CMS WordPress. Chcąc oszczędzić sobie czasu postanowiłem poszukać narzędzia, które umożliwiłoby mi masowe dodawanie kategorii. Jak się okazało narzędzie takie istnieje i jest bardzo proste w obsłudze.

Masowe dodawanie kategorii do WordPress

Wtyczkę, o której mowa przetestowałem podczas budowania katalogu firm ślubnych – przegladslubny.pl. Jak widac katalog ma sporo kategorii i jeszcze więcej subkategorii, które też można dodać masowo narzędziem o nazwie WPEssence Bulk Categories. Wtyczka ta jest zupełnie darmowa i w 100% spełnia swoje zadania.

Jak obsłużyć się wtyczką WPEssence Bulk Categories?

Jeśli chcecie dodać do swojej strony na WordPressie większą ilość kategorii, to nie róbcie tego klikając bez sensu w panelu, ale po prostu odpalcie tę wtyczkę. Dostępna będzie ona dla Was z poziomu panelu admina i zakładki Wpisy -> Bulk Categories. Aby dodać zestaw kategorii wystarczy wpisać je jedna pod drugą, a cały proces zatwierdzić. Kategoriom można przy okazji narzucić wymuszone adresy URL, jeśli tego nie zrobimy, to wtyczka zrobi to zgodnie z naszymi standardowymi ustawieniami w WP.

Masowe dodawanie kategorii w WordPress