Musimy przyznać, że pytanie postawione w ten sposób bardzo trudno jest odpowiedzieć. A to dlatego, że nie wiemy dokładnie czy chodzi Ci o to, że chcesz sprawdzic na jakie słowa kluczowe pozycjonowana jest dana strona internetowa, czy też po prostu chcesz sprawdzić jakie słowa kluczowe są do niej przypisane w znaczniku meta keywords. W każdym razie postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytanie na dwa sposoby, być może jeden z nich rozwieje Twoje wątpliwości. Jeśli będzie inaczej, to opowiedzi na swoje pytanie szukasz możesz w dalszej części naszego bloga lub też kontaktują się z nami poprzez formularz kontaktowy.

Jak sprawdzić słowa kluczowe w kodzie strony?

W dalekiej przeszłości, kiedy to odpowiednie dopasowanie znacznika keyword w kodzie strony pozwalało na jej skuteczne wypozycjonowanie, ludzie zamieszczali tam najważniejsze hasła, na które chcieli reklamować swoje strony internetowe. W dniu dzisiejszym zabieg ten nie wpływa nawet w najmniejszym stopniu na pozycjonowanie strony, jednak ludzie nadal decydują się na korzystanie z tego znacznika. To właśnie w nim szybko i sprawnie sprawdzic możesz słowa kluczowe strony. Aby to zrobić musisz przeglądając stronę internetową np. w Firefoxie kliknąć na jej obszar prawym przyciskiem myszy w celu uruchomienia dodatkowego menu. Później musisz z niego wybrać pozycję „Pokaż źródło strony”, po czym oczom Twoim ukaże się kod przeglądanej strony.

Słowa kluczowe w kodzie przeglądarki

Analizując kod zwrócić musisz uwagę na fragment rozpoczynający się od <meta name=”keywords” content=”..”/>. W polu kropek odnajdziesz zestawienie wymienionych po przeciwku słów kluczowych, które to właściciel strony uznał za najbardziej istotne.

Jak sprawdzić słowa kluczowe, na które pozycjonowana jest strona?

Jeśli zadając pytanie odnośnie tego jak sprawdzić słowa kluczowe strony myślałes o tym, aby odkryć na jakie słowa kluczowe pozycjonuje się Twoja konkurencja, to możesz zrobić to w jeszcze inny sposób. Pierwszym jest zwyczajna analiza zawartości strony, a drugim wykorzystanie narzędzi do pozycjonowania strony www.

Przeanalizuj zawartość strony

Przeglądając czyjąś stronę internetową możesz dokładnie przyjrzeć się jej zawartości. Chodzi tu między innymi o to, jakie słowa często się na niej powtarzają, jakie zaznaczone są wytłuszczonym drukiem lub też jakie znajdują się w jej tytule. To tam najprawdopodobniej znajdziesz słowa kluczowe, na które strona jest pozycjonowana.

Skorzystaj z zewnętrznych narzędzi

Osoby pozycjonujące strony internetowe zdobywają dla nich linki, które za zadanie mają zwiększyć ich popularność i rozpoznawalność w sieci. Bardzo często linki te ukrywane są pod anchorami, które to przekierowują użytkowników na daną stronę, a wyszukiwarką sygnalizują o czym ona jest. Jeśli chcesz to sprawdzić, to możesz wejść chociażby na stronę taka jak MajesticSEO.com, w polu wyszukiwania wpisać nazwę interesującej Cię domeny, a następnie w zakładce Anchor text sprawdzić najważniejsze słowa kluczowe, pod którymi kryją się linki do interesującej Cię witryny www.