W jeszcze nie tak bardzo odległych czasach każda firma, która otwierała profil na Facebooku stwierdzała, że smutno byłoby być właścicielem fanpage’a, który lubi kilkanaście osób. Ba, wstyd byłoby pokazywać się z takim fanpage’m Klientom, którzy mogliby stwierdzić, że mała ilość lajków świadczy o tym, że firma jest mało popularna i niegodna zaufania. Takie podejście do sprawy doprowadzało do tego, że ludzie zaczynali kupować lajki na Facebooku. W 99% przypadków były to lajki „lewe” z fikcyjnych kont, które poza liczbą o niczym nie świadczyły. Z czasem okazało się, że one wręcz szkodzą.

Dlaczego fałszywe lajki szkodzą?

Skoro już zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób usunąć fanów z Facebooka, to pewnie wiesz, że duża liczba fałszywych fanów zaczęła Tobie szkodzić. Niemniej jednak dla formalności chcemy wyjaśnić dlaczego tak to właśnie działa. Wszystko bierze się z tego, że Facebook wyznaczając ranking jakościowy fanpage’a analizuje statystyki, które go dotyczą. Chodzi tu o ogladalność postów, które są na nim zamieszczane, jak również o to, jak ludzie na nie reagują: czy komentują, czy lajkują czy też może udostępniają. Łatwo się domyślić, że fałszywe konta statystyki te zaniżają, przez co Facebook stwierdza, że Twój fanpage jest nieciekawy i nie warto go promować. Proste.

No to jak usunąć tych fanów z Fanpage’a?

Dobra, dosyć tych teori, czas podzielić się konkretną wiedzą. Jeśli więc chcesz usunąć fanów na Facebooku, to musisz najpierw zalogować się na swoje firmowe konto. Następnie musisz przejść na zakładkę ustawienia, a w niej z menu po lewej stronie wybrać musisz zakładkę zabkijiwani użytkownicy.

jak usunąć lajki

Następnie Twoim oczom ukaże się lista użytkowników, których na Facebooku zablokowałeś, ewentualnie może to być pole z napisem brak wyników 😉 Tutaj z górnego rozwijanego menu wybrać musisz „osoby, które to lubisz”. Wtedy właśnie zobaczysz listę osób, które polubiły Twojego fanpage’a.

jak usunąć fanów

Dalej już łatwizna, musisz skorzystać z dodatkowych opcji, które masz przy każdym z użytkowników. Wśród nich jest pole „usuń”. Klikasz, potwierdzasz i pozbywasz się zbędnego fana. Zacznij robić to już dziś, zwłaszcza, jeśli lewych lajków masz od groma 😉

usuwanie fanów na facebooku