Wpadłeś jak śliwka w kompot i Google przyłapało Cię na łamaniu przepisów obowiązujących w wyszukiwarce internetowej? Bardzo nam przykro, domyślamy się jednak, że zastanawiasz się nad tym jak usunąć filtr Google. Na wstępie chcemy Ci powiedzieć, że proces ten jest o wiele trudniejszy, niż ten, który doprowadził Cię do uzyskania filtra. Nie ma jednak takiej tragedii, bowiem zawsze można spróbować sie go pozbyć. Oto jak to zrobić.

Przygotowując odpowiedź na pytanie o usuwanie filtra Google zrobimy takie minimalne odniesienie do spowiedzi.  Proces ten bardzo bowiem przypomina nam tę chwilę, kiedy idąc do konfesjonału wyznajemy swoje grzechy.

Zrób rachunek sumienia (linków)

Zatem zaczynamy, do boju :-). Skoro rozpocząłeś walkę z filtrem Google, to na pewno wiesz, że masz tego filtra. Inaczej bowiem, byś się nie martwił. A skoro wiesz o filtrze, to z pewnością masz konto z domeną podpiętą do narzędzi Google dla webmasterów. Wchodząc tam w profil witryny, w sekci ruch związany z wyszukiwaniem odnajdziesz pole linki do Twojej witryny. W tabeli Źródła największej ilości linków kliknąć musisz w hiperłącze Więcej. Wtedy Twoim oczom ukaże się spis linków prowadzących do Twojej witryny, które wyłapało Google. Teraz pobrać musisz więcej przykładowych linków na swój komputer. I teraz stosując się do zasad, według których złe są:

  • linki sztuczne
  • linki kupione
  • linki z na siłę upchniętym słowem kluczowych
  • linki z SWL
  • linki z portali zagranicznych, z zaspamowanych komentarzy
  • linki z farm linków
  • linki ze stron podpiętych do SWL

przejrzeć musisz wszystkie z nich i w osobnym pliku spisać te, które podpadają pod regulamin Google. Pewnie będzie ich sporo. To jest Twój rachunek sumienia, z którego musisz sie wyspowiadać przed Google.

Spróbuj naprawić grzechy (usunąć złe linki)

Mając już listę linków, których się wstydzisz musisz postarać się o ich usunięcie. W tym celu albo piszesz do właścicieli stron internetowych, którzy są ich właścicielami, albo też usuwać je ręcznie, jeśli masz taką możliwość. Google bardzo docenia zaangażowanie w procesie oczyszczania domeny i na pewno poczuje się zadowolone, jeśli pokażesz, że znalazłeś garść linków, które udało Ci się usunąć. Co z resztą?

Przygotuj plik disavow.txt

Jeśli nadal chcesz usunąć filtr Google, to musisz teraz przygotować plik disvow.txt, którego zawartością będzie garść linków, których się zrzekasz. Dodatkowo zamieścić możesz tutaj całe domeny, które do Ciebie linkują, a chcesz się linków tych pozbyć. Do pliku tego należy dodawać strony dopiero wtedy, gdy ich właściciele odmówią Ci ręcznego usunięcia linków. Decydując się na usunięcie linków należy po prostu wkleić je od nowej linii. Jeśli chodzi o dodawanie tu domen, to należy wkleić je z przedrostekiem domain:, np. domain:olaboga.pl. Tak przygotowany plik wgrać należy do narzędzi Google korzystając z narzędzia zrzekania się linków. Jeśli proces ten wraz z poprzednim wykonasz solidnie, to będziesz już bardzo blisko usunięcia filtra Google ze swojej strony.

Idź do spowiedzi, wyznaj Google swoje grzechy

Jeśli już wpadłeś na to, co mogło Ci zaszkodzić, to w narzędziach Google dla Webmasterów musisz przejść do zakładki ruch związany z wyszukiwaniem -> działania ręczne i skorzystać z opcji zgłaszania prośby o sprawdzenie Twojej strony. W formularzu musisz opisać pracownkom Google swoją sytuację, napisać co na sronie było źle zrobione, jakie prowadziły do niej linki i których z nich i w jaki sposób sie pozbyłeś. Warto swoje działania popierać przykładami, dlatego też podaj tu kilka linków z pierwszego raportu Google, które usunąłeś. Dodatkowo napisz o uzupełnieniu pliku disavow tool. Jeśli strona podpięta była do SWL, to też się do tego przyznaj i napisz, że została z niego usunięta.

Czekaj na odpowiedź

Teraz nie możesz już nic zrobisz. Czekasz na odpowiedź pracowników Google odnośnie tego, czy zdejmą filtr z Twojej strony. Jeśli się uda, to super. Jeśli nie, to jeszcze raz przejrzeć musisz swoje linki i w razie potrzeby musisz dalej nad nimi popracować. Jeśli nie masz już siły, to zostaw to specjalistom :-).

Zleć usunięcie filtra Google

Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie poradzić sobie z filtrem Google, to nie pozostaje Ci nic innego jak skorzystanie z pomocy osób, które zajmują sie tym częściej. Mają one większe doświadczenie i wiedzą jak obchodzic się z zafiltrowaną stroną. My z chęcią możemy zaopiekować się Twoją witryną i zadbać o to, aby zażegnać filtr, który na nią nałożono. Sprawdź naszą ofertę usuwania filtra Google.