Dziś troszeczkę oderwiemy się od tematów związanych z pozycjonowaniem stron internetowych, a skupimy się bardziej na tym, jak uatrakcyjnić swoją stronę internetową o ciekawe i wartościowe zdjęcia. Poruszyć chciałem dziś temat, którym jest usuwanie tła ze zdjęć, który tak często bywa zagadką dla internautów rzucających fotografie na swoje strony internetowe.

Czy trzeba być grafikiem, aby usuwać tła ze zdjęć?

Wielu ludzi bardzo zniechęca się na myśl o usuwaniu tła ze zdjęć myśląc, iż proces ten wymaga wielkiej wiedzy, którą posiadają tylko graficy komputerowi. Owszem, jeśli chce się usuwać tło ze zdjęcia z wykorzystaniem programów takich jak PhotoShop czy chociażby Gimp, to niewątpliwie przydatna jest do tego umiejętność obsługi tych narzędzi.

Istnieje jednak inne narzędzie, które pozwala na usuwanie tła ze zdjęć bez jakiejkolwiek znajomości programów do edycji grafiki. Mowa tu o serwisie ClippingMagic. Portal ten powstał z myślą o osobach, które zadają sobie pytanie na temat tego jak usunąć tło ze zdjęcia. Nie musicie się już dłużej nad tym głowić, wystarczy, że przejdziecie na wymienioną powyżej stronę internetową!

Jak usuwać tło ze zdjęć na stronie clippingmagic.com?

Obsługa tego programu do usuwania tła ze zdjęć jest banalnie prosta. Pierwszym krokiem jest wybór zdjęcia, które chcemy obrobić, a także załadowanie go do narzędzia dostępnego na stronie internetowej, o której mowa. Robi się to przez zwyczajnie przeniesienie go w odpowiednie pole, co widać na zdjęciu poniżej.

Przeniesienia zdjęcia do usunięcia tła

Drugi etap to zabawa ze zdjęciem. Wykorzystując ikonkę w kolorze zielonym z plusikiem zaznaczamy te fragmenty zdjęcia, które chcemy, aby na nim pozostały. Z kolei czerwoną ikoną z minusem oznaczamy te fragmenty, których chcemy się pozbyć. Chodzi tu rzecz jasna o tło. Jeśli efekt nie jest zadowalający, to zdjęcie możemy przybliżyć i dopracować je, aby tło zostało w pełni usunięte.

Usuwanie tła ze zdjęcia

Jak widać na załączonym obrazku usunięcie tła jest bardzo szybkie, proste i skuteczne. Gorąco zachęcam do przetestowania tego narzędzia, bo na prawdę każdemu przyda się ono w procesie upiększania swoich zdjęć. Jeszcze na koniec powiem, że gotowe zdjęcie pobrać można na dysk klikając przycisk download znajdujący się w górnym menu.

Po co usuwać tło ze zdjęcia?

Jeśli jeszcze nie wiesz po co można usuwać tło ze zdjęć, to znaczy, że prawdopodobnie nigdy nie przygotowywałeś fotografii przedstawiających produkty z Twojej oferty. O wiele lepiej prezentują się zdjęcia przedstawiające produkt bez zbędnego, czasem nawet brzydkiego tła. Szczególnie widoczne może być to w przypadku cukierni. Jak wyobrażasz sobie zdjęcia tortów z mąką i pudłem po serze w tle? Czyż nie lepiej, wyglądają te z samym tortem?