Wielu z nas przed uruchomieniem serwisu internetowego zastanawia się nad tym jaką wybrać domenę. Zachowanie to jest jak najbardziej słuszne, ponieważ chwytliwa i ciekawa domena może być ważnym czynnikiem wpływającym na osiągnięcie sukcesu w Internecie.

Wybór domeny internetowej

W zależności od charakteru swojego portalu internetowego inaczej musisz podejść do doboru domeny. Jeśli na przykład chcesz zarejestrować domenę dla strony firmowej, to optymalnym rozwiązaniem jest zarejestrowanie domeny .pl z nazwą Twojej firmy. Jeśli jest zajęta, to musisz zacząć kombinować, szukać domeny .eu lub .com.pl lub też po prostu wymyślić inną nazwę.

Dla firm działających na terenie Polski najbardziej prestiżową domeną jest domena .pl i należy starać się zrobić tak, aby taką właśnie domenę zarejestrować. Jeśli działasz w Europie czy na całym świecie, to możesz pomyśleć o rejestracji domeny .eu lub .com. Z racji tego, że koszt rejestacji domeny jest niewieleki, to najlepiej posiadać kilka domen: i .pl i .eu i .com.pl 😉

Jak wybrać domenę dla bloga, portalu czy serwisu tematycznego?

Wybierając domenę dla serwisów internetowych już nie typowo firmowych musisz skupić się na tym, aby wybrać domenę krótką, chwytliwą i zapadającą w pamięć. Można tu stosować różne sztuczki, na przykład poszukując domen z rymami czy też takich przemawiających do psychiki odbiorcy (np. TwojaCzestochowa.pl). Ciekawym rozwiązaniem są też zdrobnienia.

Rejestrując domenę dla bloga czy strony prywatnej możesz skupić się na wyborze jakiejś cechy swojego charakteru. Możesz ją wykorzystać do wyboru swojego adresu internetowego.

Domeny ze słowami kluczowymi

Dużą popularnością cieszą się też domeny internetowe zawierające słowa kluczowe. Mowa tu na przykład o takich domenach jak papatermozgrzewalna.eu. Tego typu domeny idealnie nadają się dla firm posiadających swoje firmowe adresy internetowe.  Mogą one być idealnym dodatkiem do firmowej strony, który służyć ma jako strona promująca konkretny produkt.

Domeny z nazwiskiem

Wielkim prestiżem jest posiadanie swojej własnej domeny internetowej ze swym nazwiskiem. Dzięki temu tworzyć można sobie skrzynki pocztowe, które zawsze będą łatwo zapamiętywalne, na przykład [email protected] Problem w tym, że większość tego typu domen jest już zajetych.

Pomoc w wymyślaniu domeny

Jeśli masz problem z wyborem domeny internetowej, to możesz skorzystać z oferty firmy, która się tym zajmuje. Wielu jest specjalistów, którzy żyją z wymyślania nazw. Zachęcamy szczegółnie do spróbowania naszej oferty w zakresie wymyślania domen internetowych. Z chęcią pomożemy Ci w wyborze domeny lub też odkupieniu od obecnego właściciela adresu, który Cię interesuje.