Kuchnia i gotowanie to Twoje pasje? Znasz wiele doskonałych przepisów kulinarnych, którymi chciałabyś podzielić się z innymi internautami? A może po prostu lubisz gotować i robić swoim potrawom zdjęcia? Jeśli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedziałaś twierdząco, to bez wątpienia powinnaś założyć swojego bloga kulinarnego. Nie tylko po to, żeby dzielić się z innymi swoimi przepisami, ale też po to, aby na swojej pasji zacząć zarabiać, bo to też może być dla Ciebie dodatkową motywacją!

Wypełnij poniższy formularz, a wycenimy dla Ciebie usługę stworzenia bloga oraz przeszkolenia Cię w zakresie jego obsługi!

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Numer telefonu

Temat

Treść wiadomości

UWAGA! Zaznacz to pole, jeśli zgadzasz się na wysyłkę wiadomości

Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez witrynę.

Własna domena czy darmowy blog kulinarny?

Jeśli zastanawiasz się nad tym jak założyć bloga kulinarnego, to musisz wiedzieć, iż na starcie masz dwie opcje. Pierwsza to ta, w której zakładasz bloga darmowego, druga to ta, w której podejmujesz pewne inwestycje i zaczynasz tworzyć stronę, która będzie własnością tylko i wyłącznie Twoją.

Decydując się na założenie darmowego bloga zapoznać musisz się z takimi serwisami internetowymi jak blogger.com czy też blox.pl. W ramach tych serwisów utworzyć możesz za darmo swoją własną stronę internetową, która stworzona zostanie na subdomenie. Tworząc takiego bloga musisz mieć świadomość, że nie jesteś właścicielem adresu, a jedynie po prostu dany serwis Ci go użycza. Jest to o tyle niekorzystne, że zawsze podporządkowywać musisz się do regulaminów usługodawcy, jesteś od niego po prostu zależna. Ma to jednak też swoje plusy, ponieważ dzięki temu otrzymujesz za darmo adres strony, a także miejsce na serwerze, na którym strona Twoja działa. W zamian usługodawca może sobie pozwolić dla przykładu na publikowanie na Twojej stronie reklam.

Drugie rozwiązanie związane z zakupem własnej domeny internetowej jest atrakcyjne, ponieważ dzięki niemu stajesz się jedynym właścicielem danego bloga. W jego obrębie utworzyć możesz sobie chociażby pocztę elektroniczną, możesz nim dowolnie zarządzać, przygotowując stronę na dowolnym systemie zarządzania treścią, który będzie dla Ciebie najbardziej wygodny. Stworzenie własnego bloga na własnej domenie wcale nie jest drogie. Decydując się na współpracę z naszą firmą wykupienie domeny i serwera dla swojej strony wiąże się z kosztem od 100zł netto rocznie. Warto zainwestować, zwłaszcza jeśli bloga swojego chcesz reklamować i chcesz być z nim kojarzona.

Skąd wziąć szablon dla bloga kulinarnego?

Jak już wspomnieliśmy do prowadzenia bloga kulinarnego zdecydowanie polecamy system CMS, jakim jest WordPress. Decydując się na jego użytkowanie szybko zauważysz, iż jest on banalny w obsłudze, a dodatkowo daje możliwość korzystania z wielu różnorodnych szablonów stron internetowych, z których część idealnie nadaje się na prowadzenie bloga kulinarnego. Na początku korzystać możesz z szablonu darmowego, a z czasem możesz pozwolić sobie na zakup szablonu premium, który spełniał będzie wszelkie Twoje oczekiwania.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w zakresie instalacji i uruchomienia bloga kulinarnego, to skorzystaj z naszej oferty. Z chęcią go dla Ciebie uruchomimy, a także przygotujemy i dostosujemy dla Ciebie szablon bloga tak, aby Ci się podobał. Uwierz, że nie będzie Cię to drogo kosztowało!