Masz już pomysł na nazwę dla swojej domeny internetowej, ale nie wiesz gdzie ją zarejestrować? Są dwa rozwiązania – możesz zrobić to samodzielnie lub też powierzyć to firmie, oferującej utrzymanie strony internetowej.

Gdzie zarejestrować domenę?

Rejestracja domeny to bardzo prosta czynność, która w sumie podobna jest do zwyczajnych zakupów internetowych. Wystarczy odnaleźć sklep, w którym chce się domenę zarejestrować, zamówić ją, opłacić i poczekać na rejestrację. W tym przypadku sklepem jest firma dająca możliwość rejestracji domeny. Na polskim rynku wiele jest tego typu działalności, wśród których najpopularniejsze to OVH, Nazwa, Aftermarket, czy AZ. Ich oferta jest bardzo podobna, a w zasadzie różni się tylko kosztem rejestracji oraz kosztem utrzymania domeny, są to zwyczajne koszty utrzymania strony internetowej.

Dlaczego warto powierzyć utrzymanie strony innej firmie?

Mając własną domenę internetową musisz pamiętać o tym, aby co roku ją przedłużać, w przeciwnym wypadku możesz ją już na zawsze utracić. Prowadzenie i trzymanie strony wiąże się dodatkowo z tym, że zakupić trzeba serwer internetowy. Są to dodatkowe koszta i dodatkowa kwestia, o której trzeba pamiętać. Problemu tego pozbyć można powierzając to firmie oferującej usługę utrzymania strony internetowej. Wówczas to ta firma zajmuje się wszystkimi formalnościowymi kwestiami, a Klientowi wystawia tylko fakturę, którą ten musi opłacić. To bardzo wygodne rozwiązanie i zalecamy zastanowić się nad jego wykorzystaniem! W razie czego, zachęcamy do współpracy z naszą firmą!