W czasie tworzenia strony internetowej, a w sumie nawet bardziej w czasie jej rozwoju, dochodzi do sytuacji, w której zmianie ulec może struktura serwisu www. W takich sytuacjach dzieje się często tak, że zmienia się adres URL jednej z podstron serwisu. Właśnie w takich chwili należy pamiętać o czymś takim jak przekierowanie ze starej podstrony na nową podstronę.

Przekierowanie na nową podstronę jest ważne

Kwestia, o której mowa jest niezwykle ważna z dwóch powodów. Po pierwsze, w czasie pozycjonowania czy reklamowania strony internetowej mogliśmy podawać gdzieś adres starej podstrony. Nie chcemy, żeby moc tych linków została zmarnowana. Dlatego tez powinniśmy sprawić, aby roboty wyszukiwarek oraz ludzie automatycznie przekierowywani byli na nową podstronę. Druga kwestia jest już bardziej ludzka. Ludzie mogą po prostu pamiętać stary adres i warto, aby wpisując go odnajdywali to czego chcą, ale już na nowej podstronie.

Jak zrobić przekierowanie ze starej podstrony na nową?

Aby prawidłowo zrobić przekierowanie na nową podstronę należy edytować plik .htaccess znajdujący się w głównym folderze Twojej domeny. Edytować możesz go z poziomu Direct Admina lub też przy pomocy programu takiego jak Notepad++. Sama edycja jest bardzo prosta. Wystarczy, że wykorzystasz poniższy kod i zmienisz go dopasowując dane do tych, które dotyczą Ciebie. Poniższy fragment wstawiamy zaraz za: RewriteEngine On.

[message type=”info”]

RewriteRule ^sciezka-do-podstrony/ http://adresstrony.pl/sciezka-do-nowej-podstrony/ [R=301,L]

[/message]

Przekierowanie te wykorzystywać można wewnątrz jednego serwisu, jak i w przypadku chęci przekierowania kogoś na zupełnie inną domenę.

Mamy nadzieję, że bezinwazyjnie wykorzystasz poniższą radę i sprawnie załatwisz kwestię przekierowania starej podstrony na nową!