W dzisiejszych czasach, kiedy to niezwykłą skutecznością i popularnością cieszy się content marketing standardem stało się tworzenie stron internetowych funkcjonujących w oparciu o systemy CMS. Najpopularniejszym z tego typu systemów jest WordPress, na którym pracuję również ja. I własnie dziś chciałem przekonać Cię do tego, że projektując swoją nową stronę internetową warto zainwestować pieniądze decydując się na stworzenie jej w oparciu o ten właśnie system CMS.

Wygoda w użytkowaniu i aktualizacji

WordPress jest systemem CMS, który bardzo łatwo się użytkuje. Jest prosty, czytelny, a jego obsługa, mając już gotową stronę internetową, łatwością zbliżona jest to zarządzania dokumentami w Wordzie. I to jedna z największych zalet WordPressa. Mając stronę internetową stworzoną w tym systemie nie musisz martwić się o to, że strona nagle przestanie działać, a nikt nie będzie w stanie jej naprawić. WordPressa zna zdecydowana większość programistów i każdy powinien być w stanie pomóc Ci w różnych sytuacjach. To jednak skrajności, bo dobrze zabezpieczona strona nie powinna mieć żadnych awarii.

Druga sprawa, to kwestia aktualizacji strony. Jak już wspomniałem, zarządzanie stroną na WordPressie jest bardzo wygodne, dzięki czemu nawet samodzielnie możesz stale aktualizować swoją stronę, dodawać nowe oferty, zmieniać ceny czy też usuwać z niej to, co jest już niepotrzebne. Uwierz, że to wielki atut, dzięki któremu Klienci odwiedzający Twoją stronę nigdy nie zostaną wprowadzeni w błąd!

Możliwość rozwoju

W internecie funkcjonuje cała masa witryn, które napędza silnik WordPressa. Wiąże się to również z tym, że dla tego systemu CMS przygotowywanych jest wiele darmowych wtyczek, które pozwalają na rozbudowanie funkcjonalności strony. Dzięki takim wtyczkom zawsze możesz pomyśleć o rozwoju swojej strony dodając do niej nowy formularz kontaktowy, wyskakujący popup czy też wtyczkę, która odwiedzających Twoją stronę zachęcać będzie do polubienia Twojego profilu na Facebooku.

Możliwość prowadzenia bloga

WordPress z założenia był systemem służących do prowadzenia blogów. Okazał się jednak na tyle genialny, że ludzie zaczęli stawiać na nim również strony firmowe. Nie zapominaj jednak o tej funkcjonalności i pamiętaj, że mając stronę firmową na WordPressie śmiało w jej ramach prowadzić możesz bloga, który zwiększy Twój autorytet i przyciągnie do Ciebie nowych Klientów!