Już wcześniej przedstawiliśmy sposób na masowe dodawanie kategorii do WordPress. Mamy nadzieję, że dzięki tej wtyczce udało się Wam zaoszczędzić sporo czasu. Za chwilę dowiecie się jak jeszcze lepiej oszczędzać czas, tym razem dodając masowo subkategorie do swojego bloga postawionego na WordPressie.

Dodawaj subkategorie masowo!

Przy masowym dodawaniu subkategorii kolejny raz korzystać będziemy z wtyczki WPEssence Bulk Categories. Tym razem chcąc dodać subkategorie zrobić musimy to nieco inaczej, niż w przypadku zwykłego dodawania kategorii. Dodając subkategorie nie musisz się bać tego, że w Twojej bazie znajduje się już dana kategoria. W takiej sytuacji wtyczka po prostu dorzuci do niej podane przez Ciebie subkategorie.

Przejdźmy więc do rzeczy. Aby dodać subkategorie do WordPressa w sposób masowy musisz zrobić to podając je w tej wtyczce w następujący sposób:

Kategoria/subkategoria1
Kategoria/subkategoria2
Kategoria2/subkategoria1
Kategoria2/subkategoria2

Jak widać schemat jest prosty, a ponawiać można go chcąc dodać nawet kategorię trzeciego rzędu 🙂 Wiadomo, w przypadku tym też trzeba się napisać, jednak na pewno jest to wygodniejsze, niż dodawanie subkategorii ręcznie. Ja w ten sposób dodałem niemalże 600 subkategorii do mojego WordPressa w 5 minut 🙂

Masowe dodawanie subkategorii